O nas

Firma mikroskopiawirtualna.pl jako pierwsza i obecnie  jedyna w Polsce wykonuje usługowe skanowanie szkiełkowych preparatów mikroskopowych, czyli przygotowanie preparatów wirtualnych. 

Skanujemy wszystkie typy preparatów na standardowych szkiełkach podstawowych, we wszystkich  technikach obserwacji: barwione (jasne pole), niebarwione (ciemne pole, kontrast fazowy, polaryzacja, kontrast Nomarskiego) oraz preparaty fluorescencyjne. Do skanowania wykorzystujemy najwyższej klasy obiektywy Plan Apochromatyczne o powiększeniach: 2x,  10x, 20x, 40x, 60x (immersja) i 100x (immersja), co umożliwia zeskanowanie preparatów bez względu na grubość szkiełka podstawowego. Dodatkowo używany przez nas skaner umożliwia skanowanie z użyciem techniki zwiększania głębi ostrości (EFI – Extended Focal Imaging) jak również skanowanie wielowarstwowe. Dzięki temu użytkownik oglądający taki preparat może poruszać się w jego osi Z i analizować poszczególne warstwy preparatu.

Usługi obejmują wykonanie zleconych skanów i ich zapisanie na zewnętrznym nośniku dostarczanym do Zamawiającego lub umieszczenie skanów na serwerze naszej firmy (hosting), z możliwością stałego dostępu do zapisanych danych, wyłącznie dla uprawnionych przez Zamawiającego użytkowników. Dostęp jest zabezpieczony indywidualnymi loginami i hasłami dostępowymi.

Wykorzystując nasze długoletnie doświadczenia w tej dziedzinie wykonujemy także  projekty,  i ich realizacje, kompleksowego wyposażenia pracowni dydaktycznych, obejmujące zarówno część sprzętową, oprogramowanie specjalistyczne oraz skany cyfrowe preparatów mikroskopowych. Oferowane przez naszą firmę specjalistyczne oprogramowanie pozwala na  jednoczesne wyświetlanie na ekranie monitora do 4 obrazów cyfrowych preparatów, obrazu na żywo z mikroskopu, obrazów pochodzących z innych źródeł (mikroskopia elektronowa, RTG, tomografia komputerowa, endoskopia) lub dokumentów tekstowych w formatach Word, Excel, Power Point. Moduł e-learningowy daje możliwość wykorzystywania tych wszystkich obrazów do tworzenia interaktywnych testów dla studentów.

Poniżej przykładowe skany.

12Jasne pole. Skan preparatu histopatologicznego, barwienie H+E, obiektyw 40x.

 

123Jasne pole. Skan preparatu cytologicznego, obiektyw 60x (immersja).

 

1234Jasne pole. Skan preparatu hematologicznego, obiektyw 60x (immersja).

 

132Ciemne pole. Skan preparatu histologicznego, obiektyw 20x.

 

133Fluorescencja. Skan preparatu z potrójnym barwieniem (FITC, TRITC, DAPI), obiektyw 40x.

131Fluorescencja. Możliwość automatycznego rozdziału kanałów dla poszczególnych fluorochromów.

 

134Jasne pole i autofluorescencja. Preparat roślinny, barwienie standardowe dla jasnego pola  i ten sam preparat w autofluorescencji, bez użycia fluorochromów,  obiektyw 40x.

 

1334Techniki łączone, fluorescencja (3 fluorochromy) i kontrast Nomarskiego, obiektyw 40x.